HDStreams.pl - oglądaj online

Jarocin Festiwal 2017 – Powtórka

Jarocin Festiwal 2017 – Powtórka. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z Jarocin Festiwal 2017, który odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2017. Organizatorem imprezy w 2017 roku jest Spichlerz Polskiego Rocka Muzeum Regionalne w Jarocinie.

Na festiwalu wystąpią m.in. Decapitated, Pere Ubu, Krzysztof Zalewski, Happysad, Voo Voo, Fisz Emade, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Ørganek, Lao Che, Illusion, O.S.T.R. W ramach festiwalu realizowany jest projekt Jarocińskie Rytmu Młodych, który promuje młode zespoły.

Tegoroczna edycja Jaracina poświęcona jest głównie polskim artystą. Jednak na specjalne zaproszenie Wojciecha Waglewskiego wystąpi grupa Pere Ubu – amerykańska legenda post-punku. W Jarocinie zobaczymy także polską piosenkarkę Julię Marcell, death metalowców z Decapitated, Krzysztofa Zalewskiego, który promuje zeszłoroczną płytę “Złoto”, polską punkową legendę – zespół Dezerter, ab także Wojtek Mazolewski Quintet.

Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych zespołów, którego główną nagrodą jest koncert na dużej scenie festiwalu w Jarocinie oraz wydanie singla. W jury konkursu zasiadają: Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko, Artur Rawicz i Tomasz Jankowski, którzy wybrali 50 zespołów które walczą o zwycięstwo. Finał Jarocińskich Rytmów Młodych odbywa się 27 maja w w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Jarocin Festiwal 2017 [TRANSMISJA ONLINE, GDZIE OGLĄDAĆ, AKCJE FESTIWALOWE, LINE-UP, FESTIWAL ONLINE]

Jarocin Festiwal to impreza-ikona. Jej korzenie sięgają lat 70., jednak pierwsza oficjalna edycja odbyła się w 1980 roku. W latach 80. na festiwalu królowały punk i rock, często o zabarwieniu antysystemowym. Festiwal cieszył sie też sporym zainteresowaniem Służby Bezpieczeństwa. Po latach IPN wydał książkę z materiałami zgromadzonymi w tamtych latach: “Jarocin w obiektywie bezpieki”. Festiwal w tej formie przestał odbywać się w 1995 roku. Od 2005 roku Jarocin Festiwal znowu gości na muzycznej mapie Polski.

Artyści ogłaszani są na bieżąco, a pełny line-up i rozpiskę godzinową można sprawdzać TUTAJ

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *