HDStreams.pl - oglądaj online

MGębski Boxing Night – Radom

MGębski Boxing Night – Radom. 9 września wielki boks zawodowy powróci do Radomia. W pojedynku wieczoru na Stadionie Miejskim przy ul. Narutowicza 9 rękawice skrzyżują czołowy polski pięściarz kategorii ciężkiej Krzysztof Zimoch i obdarzony potężnym uderzeniem Amerykanin Joey Abell.

To będzie prawdziwy wieczór wagi ciężkiej. Tomasz Babiloński zaproponował kibicom cztery walki w królewskiej dywizji wagowej. W starciu wieczoru Krzysztof Zimnoch podejmie mocno bijącego Amerykanina Joeya Abella. Co poza tym? Niestrudzony Albert Sosnowski chce raz jeszcze spróbować swoich sił i spotka się z niepokonanym Łukaszem Różańskim. Pochodzący z Ukrainy Sierhiej Werwejko podejmie innego z Amerykanów, Nagy’ego Aguilerę. W najcięższej dywizji obejrzymy jeszcze wicemistrza świata juniorów Pawła Wierzbickiego rywalizującego z reprezentantem Gruzji Revazem Karelishvilim.

Jak minął ostatni tydzień przygotowań przylatujących już we wtorek do Polski z USA Joey’a Abella (33-9, 31 KO) i Nagy Aguilery (20-9, 14 KO)? Trenerzy rywali Krzysztofa Zimnocha (22-1, 15 KO) i Siergieja Werwejko (6-1, 4 KO) nie mogą się doczekać momentu, kiedy ich podopieczni wyjdą w sobotę, 9 września na ring ustawiony na stadionie MOSiR w Radomiu.

Ron Lyke, trener Joey’a Abella
Bardzo dobry i długi obóz treningowy. Chyba najlepszy w ostatnich latach, bo mieliśmy czas się przygotować. W ostatnim tygodniu zrobiliśmy dwa dziesięciorundowe sparingi. Jest szybkość, na którą bardzo liczymy. Żadnych problemów zdrowotnych, kontuzji, żadnych wymówek przed lotem do Polski na walkę z Zimnochem. Nie powiem, ile będzie Joey ważył 9 września, powiem tylko, że na 24 godziny przed wsiadaniem do samolotu, ma dokładnie tyle ile chciałem, kiedy pięć tygodni temu zaczynaliśmy obóz treningowy. Mentalnie też wszystko jest OK. Szanujemy przeciwnika, ale jedziemy po trzeci kolejny nokaut. Nie wiem, z której ręki. Obie są takie same mocne.

MGębski Boxing Night – Radom [TRANSMISJA ONLINE, GDZIE OGLĄDAĆ, ROZPISKA, BILETY, RING GIRLS, KTO WALCZY]

Bobby Benton, trener Nagy Aguilery:
Powiem jasno – mieliśmy cholerne szczęście. Wszyscy na świecie widzieli, że Houston – gdzie trenujemy – było pod wodą. Na szczęście aglomeracja miejska Houston jest olbrzymia i nam się udało – sala nie była zalana, jakoś się do niej dało nawet dojechać. Tak naprawdę, to Nagy stracił tylko jeden dzień treningowy. Zaraz po pierwszych dniach wielkich opadów, kiedy nie mieliśmy prądu, praktycznie nie było połączeń telefonicznych, niczego. Dodatkowym plusem jest fakt, że Nagy w ostatnich dwóch miesiącach był w treningu. Pracowaliśmy do końca. W piątek jeszcze miał ostatni sparing, w sobotę trochę pobiegał, było parę rund walki z cieniem. Ważna sprawa: nie traktujemy na luzie Werwejki bo ma tylko siedem czy ileś tam walk jako zawodowiec. Nie ma czegoś takiego w boksie jak łatwy rywal. On się nie wychodzi przewrócić na ring, a Nagy to dumny chłopak. To wcale nie musi być ostatnia walka Aguilery w Polsce w tym roku… ale najpierw musi wygrać. Więcej powiem dopiero po walce w Radomiu.

Poniżej prezentujemy pełną rozpiskę gali:
Krzysztof Zimnoch – Joey Abell
Albert Sosnowski – Łukasz Różański
Sergiej Werwejko – Nagy Aguliera
Paweł Wierzbicki – Revez Karelishvili
Przemysław Runowski – Vazyr Tamoyan
Mateusz Tryc – Remigiusz Wóz
Piotr Podlucki – Wiktor Kondor

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *